Jesteś tutaj:
USTM > Aktualności > UST-M doceniona przez Wojewodę Łódzkiego za innowacyjne produkty

UST-M doceniona przez Wojewodę Łódzkiego za innowacyjne produkty

FILTR PROTECT to pierwszy na świecie produkt, który do ochrony antybakteryjnej wykorzystuje w pełni bezpieczny środek na bazie cynku.
W odróżnieniu od podobnych produktów oferowanych przez konkurencyjne firmy nie zostały zastosowane czynniki na bazie metali ciężkich, srebra, nanocząstek, triklosanu, ani żadnej innej substancji mogącej wywołać reakcje uboczne (odczyny zapalne, alergie, wysypki, itp.) Wdrożona przez dział badawczo-rozwojowy UST-M technologia sprawia, że substancja aktywna nie jest uwalniana do otoczenia. Wykazuje działanie bakteriostatyczne i antybakteryjne – potwierdzone w niezależnych badaniach w kilku różnych laboratoriach. Oba produkty zostały zgłoszone do opatentowania w UPRP.

W tym roku Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego była przyznawana już po raz szesnasty. W konkursie zostały wyróżnione firmy, które przyczyniły się do rozwoju i unowocześnienia gospodarki województwa łódzkiego. Zgłoszenia oceniała kapituła składająca się z przedstawicieli świata nauki, organizacji gospodarczych i społecznych, szefowie instytucji publicznych i mediów. Nagroda ma charakter honorowy, a konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wysokim prestiżem wśród przedsiębiorców regionu łódzkiego.

Uroczysta gala odbyła się 27 września na terenie Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie.

Copyright © USTM
Projekt i realizacja: www.web-director.pl
euro fundusze