Jesteś tutaj:
USTM > Aktualności > Eksport jako efektywna forma ekspansji.

Eksport jako efektywna forma ekspansji.

W jubileuszowej edycji Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2017 uczestniczyło ponad 3 tys. osób ze świata polityki, biznesu, nauki i mediów. Na pełny program złożyło się 30 debat i spotkań panelowych, na których mówiono między innymi o ekspansji eksportowej łódzkich firm na rynki zagraniczne, o zagrożeniach i ryzykach, którym trzeba stawić czoła, a zwłaszcza o stojących przed nimi wyzwaniach. Jak odnieść sukces za granicą? Jak się przygotować do ekspansji zagranicznej?
O tym, między innymi, w drugim dniu wydarzenia mówiła Urszula Czechowicz-Górna, Prezes Zarządu UST-M, podczas panelu „Eksport – jako element rozwoju przedsiębiorstwa”. UST-M bowiem jest doskonałym przykładem firmy, która z małego przedsiębiorstwa handlowego przez zaledwie dekadę, zamieniła się w prężnie działającą spółkę z własnym zakładem produkcyjnym, centrum badawczo-rozwojowym oraz magazynem wysokiego składowania. Handel zagraniczny rozpoczęła w 2005 roku w kooperacji z firmą czeską, a dziś eksportuje swoje wyroby do niemal 30 krajów na całym świecie, np. do Brazylii, Kuwejtu czy Portugalii. Umiejętnie wykorzystane fundusze unijne, polityka oparta na inwestycjach, nowoczesnych technologiach, kompleksowym portfolio pozwoliły na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa w Polsce i za granicą.

Sukcesywnie umacniamy swoją pozycję rynkową, staramy się szybko odpowiadać na potrzeby klienta i dostosowywać się do wymagań zróżnicowanych rynków - powiedziała Urszula-Czechowicz Górna Prezes UST-M. Eksport jest dla nas ważnym elementem działalności, dlatego nieustannie szukamy nowych kierunków ekspansji, kompleksowo rozbudowujemy kanały dystrybucyjne oraz konfrontujmy naszą ofertę z najlepszymi firmami na świecie, na międzynarodowych targach branżowych np. we Frankfurcie, Amsterdamie, Kijowie czy Mediolanie.

Moderatorem dyskusji był Adam Binkiewicz – Członek Zarządu ROEX, prelegentami: dr Norbert Krygier – Członek Zarządu CTO INTELO oraz Małgorzata Ławniczek-Blażak oraz Krzysztof Koźmiński – Kierownicy projektów w firmie ROEX, zaś gośćmi specjalnymi Urszula Czechowicz- Górna – Prezes Zarządu UST-M oraz Maciej Balcerak – Prezes Zarządu Kuchinox.

Copyright © USTM
Projekt i realizacja: www.web-director.pl
euro fundusze